środa, 19 listopada 2014

Czy wszystkie Julki są do siebie podobne?

               S: Kiedy rodziłam Pan doktor zapytał mnie jakie imię wybrałam dla córki. Odpowiedziałam,że Julia…jaka była jego reakcja? Tylko nie Julka! Julki są zimne, uparte i zawsze stawiają na swoim…cóż pomylił się tylko w jednym…moja Jula nie jest zimna, wprost przeciwnie, najchętniej wszystkich by przytulała i nie ma znaczenia czy jest to Pani w sklepie u której kupujemy buty, fotograf,  ciocia czy babcia. W jej małym serduszku jest tyle miejsca, że pomieściłaby wszystkich:) Jest bardzo pogodnym dzieckiem, uśmiech prawie nie znika jej z buźki.
Czasem jednak potrafi pokazać różki, zwłaszcza jak coś nie jest po jej myśli…w tedy to „strzela focha” czyli odwraca głowę i udaje, ze nie widzi mamy:)  Mały człowiek a już taki charakterny.
                  Dlaczego akurat Julia? Ponoć wybrałam najbardziej popularne imię w Polsce na które decydują się tysiące mam każdego roku już od  ponad 6-ciu lat. Dopóki nie przeczytałam o tym
w internecie nie byłam tego świadoma. Wcale nie chciałam, żeby moje dziecko kiedyś w przedszkolu było jedną z 8 Julek:) Po prostu odkąd pamiętam marzyłam o tym, że jak kiedyś będę miała córkę nadam jej właśnie to piękne imię.

            K: U nas wybór padł na imię Julia, bo po pierwsze, imię to zawszę mi się podobało no i mąż je zaakceptował bez problemu. Po drugie nie kojarzyło mi się z nikim, co jest ważne, bo jak powiedzenie mówi „dowiesz się ilu masz wrogów jak będziesz musiał wybrać imię dla swojego dziecka”... Czy jakoś tak to szło...  No i po trzecie pomyślałam, że jest to imię, które łatwo będzie można używać za granicą, bo w naszych czasach nigdy nie wiadomo gdzie człowiek wyląduje. Gdy pod koniec ciąży dowiedziałam się, że Julia to najbardziej popularne imię, i jak zaczęłam wszędzie dookoła słyszeć jak wołają Julki, to miałam
duże wątpliwości. Ale na szczęście mój mąż i rodzina byli już tak przygotowani na pojawienie się Julii, że ja też przestałam się wahać.
           Słyszałam tak samo jak Ty Sylwia, że Julki są charakterne, że stawiają na swoim
i nie są za bardzo grzeczne. Nie sądziłam, że imię może wpłynąć na charakter dziecka, ale patrząc na moją córcie to większość się zgadza:) Mimo, że jest taka mała to uparciuch straszny i do tego słychać bardzo głośno jak jej się coś nie podoba. Co do tego czy jest zimna? Przytulanką nie jest, bo dystans ma, ale uśmiecha się do wszystkich i lubi jak jest dużo osób wokół niej.

           A jakie są Wasze Julkowe pociechy?3 komentarze:

 1. My mamy Melanie, bo uwielbiam stare, zapomniane imiona, a w dodatku uwielbiam sagę Małgorzaty Musierowicz. Melanie są podobno też charakterne, a samo imię znaczy czarna lub z czarnym pieprzykiem. Wystarczy zerknąć na kilka zdjęć na moim blogu...mamy blond aniołka. Tak się sprawdziły "przepowiednie" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie aniołek:)Czyli jak widać różnie to bywa z tymi ,,przepowiedniami":)

   Usuń
  2. piękne imię Melania :)

   Usuń