wtorek, 23 grudnia 2014

Święta ...Święta.....Zbliża się piękny okres świąteczny, wysprzątane i  ustrojone domy, zapach choinki i świeżego ciasta, wszyscy bliscy razem…pięknie…ale zanim „to” nastąpi czeka nas katorga podczas generalnego sprzątania, w końcu nigdzie nie może być kurzy czy pyłku. Biegamy, ścieramy, myjemy okna i zanim porządnie wysprzątamy drugi pokój…ten pierwszy wygląda jak poprzednio;)
Wysprzątane… biegniemy więc do sklepu na zakupy…kupujemy i kupujemy…konsumpcjonizm to nasze drugie imię…dziś słyszałam w radiu, ze wiele osób zapożycza się na święta…tylko pytanie po co? Jakby nie można było kupić tańszych prezentów, czy zjeść trochę mniej niż co roku – przynajmniej zaraz „po” nie trzeba będzie na dietę przechodzić. „Zastaw się a postaw się”…właśnie z tego słyniemy. 

Zakupy udane? To teraz ubieramy kupioną choinkę, miło jak jest „żywa” wtedy tak pięknie pachnie wokół, ale zaraz, zaraz,  lepiej kupić sztuczną przynajmniej nie będzie zrzucać igieł dzięki czemu się nie nabrudzi, w końcu po co ja tyle sprzątałam?!Następnie stroik, światełka na balkonie iii…..przygotowań ciąg dalszy…sałatki, pierogi, mięsa, ryby, ciasta…i już padamy na twarz a tu rodzina przyjeżdża i trzeba się nimi zająć….
Możecie myśleć, że nie lubię Świąt…to nie tak, Święta bardzo lubię ale przeraża mnie to co je poprzedza:) W całym tym biegu zapominamy często o tym co najważniejsze. Według mnie nie ważne są porządki, zakupy czy to kto będzie miał najładniejszą choinkę. Ważne jest to, że jest to okazja do spotkań z bliskimi, do pogodzenia się z tymi za którymi nie koniecznie przepadamy,  do refleksji, zastanowienia się nad sobą, nad swoim życiem, do bycia po prostu razem. I tego Wam chcemy życzyć z Kasią:  Spokoju, miłości, bliskości, zgody i radości nie tylko przy wigilijnym stole:)WESOŁYCH ŚWIĄT KOCHANI:)

2 komentarze: